Kwalificatie Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 – 2006
Toernooi-informatie
Organisator
UEFA
Datum
Kwalificatieronde: 19 september – 28 oktober 2005 Eliteronde: 23 maart – 2 april 2006
Teams
51 (van 1 confederatie)
Toernooistatistieken
Wedstrijden
114
Doelpunten
354 (3,11 per wedstrijd)
Navigatie
Het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap voetbal onder 17 voor mannen was een toernooi dat duurde van 19 september 2005 tot en met 2 april 2006. Dit toernooi zou bepalen welke 15 landen zich kwalificeerden voor het Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 van 2006 .
Alle landen van de UEFA mochten meedoen aan dit toernooi. Het toernooi werd verdeeld over twee rondes. De eerste ronde werd de kwalificatieronde genoemd. Spanje, Engeland[1] , Frankrijk hoefden hier niet aan mee te doen, maar waren automatisch gekwalificeerd voor de eliteronde. Luxemburg hoefde als gastland geen kwalificatie te spelen, dat land mocht automatisch meedoen aan het hoofdtoernooi.[2] [3]
Land
Gekwalificeerd als
Beste prestatie
Luxemburg
Gastland
Debuut
Duitsland
Eliteronde: Winnaar groep 1
Kwartfinale (2002)
Hongarije
Eliteronde: Winnaar groep 2
Groepsfase (2002 en 2003)
Tsjechië
Eliteronde: Winnaar groep 3
Groepsfase (2002)
België
Eliteronde: Winnaar groep 4
Debuut
Spanje
Eliteronde: Winnaar groep 5
Tweede (2003 en 2004)
Servië en Montenegro
Eliteronde: Winnaar groep 6
Kwartfinale (2002)
Rusland
Eliteronde: Winnaar groep 7
Debuut
De wedstrijden werden gespeeld tussen 27 september en 1 oktober 2005 in Litouwen.
De wedstrijden werden gespeeld tussen 27 september en 1 oktober 2005 in Oekraïne.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
IRL
ITA
UKR
LAT
1
Ierland
3
2
1
0
7
6
3
+3
Geplaatst voor de eliteronde.
—
2–2
2–1
2–0
2
Italië
3
1
2
0
5
6
5
+1
—
—
2–2
2–1
3
Oekraïne
3
1
1
1
4
4
4
0
—
—
—
1–0
4
Letland
3
0
0
3
0
1
5
−4
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 19 oktober en 23 oktober 2005 in België.
De wedstrijden werden gespeeld tussen 24 oktober en 28 oktober 2005 in Israël.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
RUS
ISR
AZE
ARM
1
Rusland
3
2
1
0
7
6
1
+5
Geplaatst voor de eliteronde.
—
1–0
1–1
4–0
2
Israël
3
2
0
1
6
12
4
+8
—
—
5–1
7–2
3
Azerbeidzjan
3
1
1
1
4
5
6
−1
—
—
—
3–0
4
Armenië
3
0
0
3
0
2
14
−12
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 14 oktober en 18 oktober 2005 in Portugal.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
GER
POR
FAR
SMR
1
Duitsland
3
3
0
0
9
16
0
+16
Geplaatst voor de eliteronde.
—
2–0
4–0
10–0
2
Portugal
3
2
0
1
6
9
2
+7
—
—
4–0
5–0
3
Faeröer
3
0
1
2
1
3
11
−8
—
—
—
3–3
4
San Marino
3
0
1
2
1
3
18
−15
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 23 september en 27 september 2005 in Andorra.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
SWE
CZE
ISL
AND
1
Zweden
3
2
1
0
7
10
3
+7
Geplaatst voor de eliteronde.
—
3–1
2–2
5–0
2
Tsjechië
3
2
0
1
6
10
4
+6
—
—
4–1
5–0
3
IJsland
3
1
1
1
4
9
6
+3
—
—
—
6–0
4
Andorra
3
0
0
3
0
0
16
−16
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 19 september en 23 september 2005 in Finland.
De wedstrijden werden gespeeld tussen 20 september en 24 september 2005 in Polen.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
MDA
POL
NOR
LIE
1
Moldavië
3
2
1
0
7
6
2
+4
Geplaatst voor de eliteronde.
—
0–0
2–0
4–2
2
Polen
3
2
1
0
7
4
0
+4
—
—
2–0
2–0
3
Noorwegen
3
1
0
2
3
3
5
−2
—
—
—
3–1
4
Liechtenstein
3
0
0
3
0
3
9
−6
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 16 oktober en 20 oktober 2005 in Macedonië.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
TUR
ROU
CRO
MKD
1
Turkije
3
3
0
0
9
6
1
+5
Geplaatst voor de eliteronde.
—
1–0
1–0
4–1
2
Roemenië
3
1
1
1
4
4
1
+3
—
—
0–0
4–0
3
Kroatië
3
1
1
1
4
2
1
+1
—
—
—
2–0
4
Noord-Macedonië
3
0
0
3
0
1
10
−9
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 26 september en 30 september 2005 in Hongarije.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
HUN
CYP
SCO
ALB
1
Hongarije
3
3
0
0
9
9
1
+8
Geplaatst voor de eliteronde.
—
2–0
2–0
5–1
2
Cyprus
3
2
0
1
6
3
2
+1
—
—
1–0
2–0
3
Schotland
3
1
0
2
3
3
3
0
—
—
—
3–0
4
Albanië
3
0
0
3
0
1
10
−9
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 29 september en 3 oktober 2005 in Wit-Rusland.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
NED
DEN
BLR
SLO
1
Nederland
3
1
2
0
5
3
2
+1
Geplaatst voor de eliteronde.
—
1–1
1–0
1–1
2
Denemarken
3
1
2
0
5
2
1
+1
—
—
0–0
1–0
3
Wit-Rusland
3
1
1
1
4
1
1
0
—
—
—
1–0
4
Slovenië
3
0
1
2
1
1
3
−2
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 22 september en 26 september 2005 in Wales.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
SUI
WAL
EST
KAZ
1
Zwitserland
3
3
0
0
9
12
2
+10
Geplaatst voor de eliteronde.
—
3–0
5–1
4–1
2
Wales
3
1
1
1
4
4
5
−1
—
—
2–0
2–2
3
Estland
3
1
0
2
3
3
8
−5
—
—
—
2–1
4
Kazachstan
3
0
1
2
1
4
8
−4
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 24 en 28 maart 2006 in Nederland.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
GER
NED
NIR
FIN
1
Duitsland
3
2
1
0
7
9
1
+8
Geplaatst voor het hoofdtoernooi.
—
1–1
4–0
4–0
2
Nederland
3
2
1
0
7
5
2
+3
—
—
3–1
1–0
3
Noord-Ierland
3
1
0
2
3
3
10
−7
—
—
—
3–2
4
Finland
3
0
0
3
0
3
7
−4
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 26 en 30 maart 2006 in Portugal.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
HUN
POR
UKR
SWE
1
Hongarije
3
2
1
0
7
9
1
+8
Geplaatst voor het hoofdtoernooi.
—
1–1
4–0
4–0
2
Portugal
3
1
2
0
5
5
4
+1
—
—
2–2
2–1
3
Oekraïne
3
0
2
1
2
3
7
−4
—
—
—
1–1
4
Zweden
3
0
1
2
1
2
7
−5
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 29 maart en 2 april 2006 in Turkije.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
CZE
FRA
DEN
TUR
1
Tsjechië
3
2
0
1
6
4
3
+1
Geplaatst voor het hoofdtoernooi.
—
1–3
2–0
1–0
2
Frankrijk
3
1
2
0
5
4
2
+2
—
—
0–0
1–1
3
Denemarken
3
1
1
1
4
1
2
−1
—
—
—
1–0
4
Turkije
3
0
1
2
1
1
3
−2
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 26 en 30 maart 2006 in Polen.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
BEL
POL
SUI
SVK
1
België
3
2
1
0
7
9
3
+6
Geplaatst voor het hoofdtoernooi.
—
2–0
3–3
4–0
2
Polen
3
2
0
1
6
5
3
+2
—
—
1–0
4–1
3
Zwitserland
3
1
1
1
4
6
4
+2
—
—
—
3–0
4
Slowakije
3
0
0
3
0
1
11
−10
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 23 en 27 maart 2006 in Cyprus.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
ESP
WAL
CYP
MDA
1
Spanje
3
2
1
0
7
6
1
+5
Geplaatst voor het hoofdtoernooi.
—
2–0
1–1
3–0
2
Wales
3
1
1
1
4
5
5
0
—
—
2–0
3–3
3
Cyprus
3
1
1
1
4
3
3
0
—
—
—
2–0
4
Moldavië
3
0
1
2
1
3
8
−5
—
—
—
—
De wedstrijden werden gespeeld tussen 27 en 31 maart 2006 in Ierland.
De wedstrijden werden gespeeld tussen 28 maart en 1 april 2006 in Engeland.
Pos
Team
Wed
W
G
V
Ptn
DV
DT
+/−
Kwalificatie
RUS
ITA
ENG
BUL
1
Rusland
3
2
1
0
7
7
1
+6
Geplaatst voor het hoofdtoernooi.
—
0–0
2–1[4]
5–0
2
Italië
3
1
2
0
5
5
2
+3
—
—
2–2[5]
3–0[6]
3
Engeland
3
0
2
1
2
3
4
−1
—
—
—
0–0
4
Bulgarije
3
0
1
2
1
0
8
−8
—
—
—
—
Noten
↑ Kwalificatieronde groep 3 : Bulgarije kwalificeert zich vanwege het betere onderlinge resultaat.
Referenties
↑ "England defend proud record ", Paul Saffer , UEFA.com , 28 maart 2006 . Gearchiveerd op 10 september 2022 . Geraadpleegd op 10 september 2022 .
↑ "UEFA European U-17 C'ship ", UEFA.com . Gearchiveerd op 25 februari 2007 . Geraadpleegd op 10 september 2022 .
↑ "Elite U17s begin finals race ", Paul Saffer , UEFA.com , 22 maart 2006 . Gearchiveerd op 10 september 2022 . Geraadpleegd op 10 september 2022 .
↑ "Slick Russia complete finals passage ", Andrew Haigh , UEFA.com , 1 april 2006 . Gearchiveerd op 8 april 2006 . Geraadpleegd op 10 september 2022 .
↑ "Marconi stuns England ", Russell Staves , TheFA.com , 29 maart 2006 . Gearchiveerd op 2 maart 2008 . Geraadpleegd op 10 september 2022 .
↑ "Italians pay for previous draws ", UEFA.com , 1 april 2006 . Gearchiveerd op 11 september 2006 . Geraadpleegd op 10 september 2022 .