Station Angleur
Uiterlijk
Opening | 1 juli 1843 | |||
---|---|---|---|---|
Telegrafische code | MGR | |||
Lijn(en) | 37 - 43 - 125A | |||
Reizigerstellingen[1] • Weekdag • Zaterdag • Zondag |
(2022) 899 209 200 | |||
Beheerder | NMBS | |||
Ligging | ||||
Plaats | Angleur | |||
Coördinaten | 50° 37′ NB, 5° 36′ OL | |||
Externe link | Stationsinformatie NMBS | |||
|
Station Angleur is een spoorwegstation langs spoorlijn 37 (Luik - Aken) in Angleur, een deelgemeente van de Waalse stad Luik.
In het station is een aftakking naar spoorlijn 43 die in Marloie aansluit op spoorlijn 162 (Namen - Aarlen - Luxemburg) en naar spoorlijn 125A, die via het station Kinkempois en de rechteroever van de Maas in Flémalle aansluit op spoorlijn 125 (Luik - Namen).
Sinds 28 juni 2013 zijn de loketten van dit station gesloten en is het een stopplaats geworden.
Treindienst[bewerken | brontekst bewerken]
Serie | Treinsoort | Route | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
IC 12 | Intercity (NMBS) | [ Oostende – Brugge – ] Kortrijk – Gent-Sint-Pieters – Brussel-Zuid – Luik-Guillemins – Angleur – Welkenraedt | Rijdt alleen op werkdagen. Eerste en laatste ritten van/naar Oostende. |
IC 33 | Intercity (NMBS / CFL) | Liers – Luik-Guillemins – Angleur – Gouvy – Luxemburg | Rijdt in het weekend 1×/2u. tussen Liers - Luxemburg. |
L 5550 | L-trein (NMBS) | Liers – Luik-Guillemins – Angleur – Rivage – Marloie | |
S 41 RE 29 | S-trein Luik (NMBS) | Luik-Sint-Lambertus – Luik-Guillemins – Angleur – Verviers-Centraal – Welkenraedt – Aachen Hbf | euregioAIXpress In België als S |
P 7450/8450 | Piekuurtrein (NMBS) | Welkenraedt – Verviers-Centraal – Angleur – Luik-Guillemins – Herstal | Rijdt alleen op werkdagen. |
P 7480/8480 | Piekuurtrein (NMBS) | [ Hoei – Namen ] / [ Herstal – Luik-Sint-Lambertus – Luik-Guillemins – [ Angleur – Rivage – Gouvy ] / [ Statte ] ] | Rijdt alleen op werkdagen. Een trein vanuit Herstal naar Gouvy. Twee treinen per richting tussen Hoei en Namen. |
P 7670/8670 | Piekuurtrein (NMBS) | [ Namen – Sart-Bernard ] / [ Rochefort-Jemelle – [ Libramont ] / [ Rivage – Angleur – Luik-Guillemins – Luik-Sint-Lambertus ] ] | Rijdt alleen op werkdagen. |
ICT 6945 | Toeristentrein (NMBS) | Liers – Luik-Guillemins – Angleur – Rivage – Marloie | Rijdt in juli en augustus. |
Reizigerstellingen[bewerken | brontekst bewerken]
De grafiek en tabel geven het gemiddeld aantal instappende reizigers weer op een week-, zater- en zondag.[2]
Tabel: aantal instappende reizigers station Angleur | |||
---|---|---|---|
Weekdag | Zaterdag | Zondag | |
1977 | 739 | 198 | 152 |
1978 | 671 | 263 | 220 |
1979 | 664 | 204 | 176 |
1980 | 660 | 210 | 208 |
1981 | 780 | 222 | 145 |
1982 | 718 | 261 | 191 |
1983 | 650 | 184 | 143 |
1984 | 491 | 125 | 93 |
1985 | 452 | 101 | 103 |
1986 | 486 | 94 | 68 |
1987 | 454 | 118 | 154 |
1988 | 460 | 106 | 74 |
1989 | 491 | 128 | 126 |
1990 | 370 | 89 | 67 |
1991 | 441 | 106 | 88 |
1992 | 405 | 85 | 89 |
1993 | 464 | 73 | 70 |
1994 | 385 | 80 | 36 |
1995 | 431 | 110 | 60 |
1996 | 482 | 118 | 67 |
1997 | 477 | 101 | 101 |
1998 | 659 | 110 | 72 |
1999 | 473 | 98 | 58 |
2000 | 730 | 198 | 117 |
2001 | 468 | 96 | 60 |
2002 | 474 | 94 | 60 |
2003 | 497 | 100 | 90 |
2004 | 463 | 150 | 119 |
2005 | 525 | 140 | 92 |
2006 | 553 | 116 | 72 |
2007 | 477 | 156 | 94 |
2008 | - | - | - |
2009 | 558 | 160 | 93 |
2010 | - | - | - |
2011 | - | - | - |
2012 | 480 | 121 | 112 |
2013 | 486 | 102 | 76 |
2014 | 538 | 158 | 125 |
2015 | 676 | 179 | 83 |
2016 | 787 | 206 | 154 |
2017 | 635 | 112 | 104 |
2018 | 642 | 100 | 91 |
2019 | 565 | 147 | 126 |
2020 | 448 | 87 | 129 |
2021 | - | - | - |
2022 | 899 | 209 | 200 |
2022 | 878 | 163 | 181 |
Bronnen, noten en/of referenties
|