Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
De wereldbeker schaatsen junioren 2022/2023 (ISU Junior World Cup Speed Skating 2022/2023 ) was de veertiende editie van de wereldbeker schaatsen junioren . Het seizoen bestond uit drie wedstrijden.
De massastart gaat in tegenstelling tot bij de senioren over tien rondes voor zowel jongens als meisjes. Daarnaast werd er geëxperimenteerd met een gemengde (relay) over zes ronden die meetelde voor beide ploegenklassementen samen met de teamsprint en de ploegenachtervolging. Naast de wedstrijden voor junioren (U19) waren er dit jaar ook weer ook wedstrijden voor neo-senioren (U23).
Plaats
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11–40
Wereldbekerwedstrijd
60
54
48
43
40
38
36
34
32
31
30 aflopend t/m 1
Om te mogen starten in de wereldbeker schaatsen junioren 2022/2023 moest een schaatser aan de volgende limiettijden hebben voldaan. Voor de neo-senioren is de limiet strenger dan voor de junioren.
Geslacht
500m
1000m
1500m
3000m
Mannen (U23)
38,50
1.16,00
1.58,00
4.05,00
Vrouwen (U23)
42,50
1.25,00
2.12,00
4.45,00
Jongens (U19)
41,00
1.22,00
2.07,00
4.25,00
Meisjes (U19)
45,00
1.30,00
2.20,00
5.00,00
Wedstrijden
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
teamsprint
achtervolging
gemengde aflossing
Seinäjoki
Nil Llop (36,96)
Nil Llop (1.13,75)
Kasper Tveter (1.53,41)
Kasper Tveter (4.01,08)
Mathieu Belloir (5.45,22)
niet op het programma
niet op het programma
Tsjechië (3.13,18)
Seinäjoki
Nil Llop (37,09)
Nil Llop (1.13,29)
Kasper Tveter (1.54,66)
Kasper Tveter (4.00,57)
Germain Deschamps (5.39,93)
niet op het programma
Tsjechië (4.21,75)
niet op het programma
Inzell
Nil Llop (35,26)
Botond Bejczi (1.11,18)
Nil Llop (1.48,21)
Kasper Tveter (3.47,13)
Mathieu Belloir (5.04,88)
Finland (1.25,20)
niet op het programma
niet op het programma
Eindklassement
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
ploegenonderdelen
1 Goud
Nil Llop
Kasper Tveter
Kasper Tveter
Kasper Tveter
Germain Deschamps
Tsjechië
2 Zilver
Erik Resell
Jusso Lehtonen
Botond Bejczi
Emil Ervik
Mathieu Belloir
Roemenië
3 Brons
Jusso Lehtonen
Erik Resell
Jusso Lehtonen
Germain Deschamps
Cosmin Nedelea
Finland
Wedstrijden
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
teamsprint
achtervolging
gemengde aflossing
Seinäjoki
Sophie Warmuth (40,73)
Anna Ostlender (1.23,86)
Jin Wenjing (2.09,51)
Zuzana Kuršová (4.32,47)
Anna Ostlender (6.01,40)
niet op het programma
niet op het programma
Tsjechië (3.13,18)
Seinäjoki
Sophie Warmuth (40,62)
Anna Ostlender (1.23,40)
Jin Wenjing (2.10,84)
Hanna Svenni (4.34,94)
Ainoa Carreño (6.15,32)
niet op het programma
China (3.23,67)
niet op het programma
Inzell
Sophie Warmuth (39,35)
Josephine Heimerl (1.18,94)
Natalia Jabrzyk (2.00,86)
Marte Bjerkreim Furnee (4.21,93)
Josephine Heimerl (5,55,06)
Duitsland (1.33,43)
niet op het programma
niet op het programma
Eindklassement
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
ploegenonderdelen
1 Goud
Sophie Warmuth
Josephine Heimerl
Veronika Antošová
Marte Bjerkreim Furnee
Ainoa Carreño
Duitsland
2 Zilver
Josephine Heimerl
Veronika Antošová
Marte Bjerkreim Furnee
Hanna Svenni
Josephine Heimerl
Tsjechië
3 Brons
Ainoa Carreño
Anna Ostlender
Jin Wenjing
Julie Berg Sjøbrend
Teresa Moreno
China
Wedstrijden
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
teamsprint
achtervolging
gemengde aflossing
Seinäjoki
Issa Gunji (36,66)
Issa Gunji (1.12,14)
Kotaro Kasahara (1.53,99)
Stijn van de Bunt (3.57,36)
Shomu Sasaki (5.20,68)
niet op het programma
niet op het programma
Spanje (3.13,97)
Seinäjoki
Tim Prins (37,08)
Tim Prins (1.13,03)
Tim Prins (1.54,18)
Stijn van de Bunt (3.59,12)
Tim Prins (5.20,15)
niet op het programma
Noorwegen (4.11,60)
niet op het programma
Inzell
Jordan Stolz (34,89)
Jordan Stolz (1.07,82)
Kotaro Kasahara (1.48,03)
Sigurd Henriksen (3.40,61)
Jordan Stolz (5.29,84)
Verenigde Staten (1.22,25)
niet op het programma
niet op het programma
Eindklassement
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
ploegenonderdelen
1 Goud
Koo Kyung-min
Nikita Vazhenin
Emil Pedersen Matre
Stijn van de Bunt
Kaspar Norberg
Polen
2 Zilver
Issa Gunji
Ko Eun-woo
Nuraly Akzhol
Emil Pedersen Matre
Stijn van de Bunt
Kazachstan
3 Brons
Tim Prins
Issa Gunji
Kotaro Kasahara
Manuel Taibo
Qu Shiyi
Zweden
Wedstrijden
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
teamsprint
achtervolging
gemengde aflossing
Seinäjoki
Alina Dauranova (40,27)
Alina Dauranova (1.22,10)
Jade Groenewoud (2,07,33)
Jade Groenewoud (4.26,46)
Chloé Hoogendoorn (6.48,72)
niet op het programma
niet op het programma
Spanje (3.13,97)
Seinäjoki
Pien Hersman (40,18)
Chung Hyun-seo (1.22,85)
Jade Groenewoud (2,07,91)
Jade Groenewoud (4.28,33)
Chloé Hoogendoorn (6.36,68)
niet op het programma
Nederland (3.17,37)
niet op het programma
Inzell
Pien Hersman (38,88)
Alina Dauranova (1.17,98)
Chen Aoyu (2.02,81)
Jade Groenewoud (4.09,07)
Angel Daleman (6.17,79)
Nederland (1.29,68)
niet op het programma
niet op het programma
Eindklassement
500m
1000m
1500m
3000m
massastart
ploegenonderdelen
1 Goud
Pien Hersman
Alina Dauranova
Kang Soo-min
Jade Groenewoud
Chloé Hoogendoorn
Nederland
2 Zilver
Alina Dauranova
Serena Pergher
Chen Aoyu
Chen Aoyu
Kang Soo-min
Polen
3 Brons
Serena Pergher
Chung Hyun-seo
Jade Groenewoud
Kang Soo-min
Chen Aoyu
Zuid-Korea
Bronnen, noten en/of referenties