Wereldkampioenschappen wielrennen 2009 - Wegrit mannen elite
Uiterlijk
Wereldkampioenschappen wielrennen 2009-Wegrit mannen elite | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
76e editie | |||||||
Datum | 27 september 2009 | ||||||
Startplaats | Mendrisio | ||||||
Finishplaats | Mendrisio | ||||||
Totale afstand | 262 kilometer | ||||||
Deelnemers | 202 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Eerste | Cadel Evans | ||||||
Tweede | Alexandr Kolobnev | ||||||
Derde | Joaquim Rodríguez | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 76e editie van de wegrit voor mannen elite op de wereldkampioenschappen wielrennen werd gehouden op 27 september 2009. De wedstrijd was de afsluiter van de wereldkampioenschappen wielrennen 2009.
Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]
Deelnemende landen zijn:
- 9 renners: Spanje, Italië, Australië, Duitsland, Rusland, Luxemburg (zal met vier renners van start gaan), België, Groot-Brittannië, Noorwegen, Verenigde Staten
- 6 renners: Frankrijk, Nederland, Slovenië, Polen, Oekraïne, Denemarken, Zwitserland, Zuid-Afrika, Colombia, Venezuela, Kazachstan
- 3 renners: Portugal, Estland, Oostenrijk, Slovakije, Kroatië, Hongarije, Zweden, Servië, Letland, Tsjechië, Ierland, Wit-Rusland, Tunesië, Argentinië, Brazilië, Canada, Iran, Japan, Nieuw-Zeeland
- 1 renner: Litouwen, Finland, Bulgarije, Namibië, Cuba, Chili, Costa Rica, Ecuador, Uruguay
- Totaal: 222 renners als elk land het maximum renners selecteert
Italiaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Spaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Australische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
19 | Simon Clarke | ISD Cycling Team |
20 | Allan Davis | Quickstep-Innergetic |
21 | Cadel Evans | Silence-Lotto |
22 | Simon Gerrans | Cervélo Test Team |
23 | Mathew Hayman | Rabobank ProTeam |
24 | Matthew Lloyd | Silence-Lotto |
25 | Stuart O'Grady | Saxo Bank |
26 | Michael Rogers | Team Columbia-HTC |
27 | Wesley Sulzberger | Française des Jeux |
Duitse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
28 | Gerald Ciolek | Milram |
29 | Johannes Fröhlinger | Milram |
30 | André Greipel | Team Columbia-HTC |
31 | Christian Knees | Milram |
32 | Paul Martens | Rabobank ProTeam |
33 | Tony Martin | Team Columbia-HTC |
34 | Grischa Niermann | Rabobank ProTeam |
35 | Marcel Sieberg | Team Columbia-HTC |
36 | Fabian Wegmann | Milram |
Russische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Belgische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Luxemburgse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
55 | Laurent Didier | Team Designa Kokken |
56 | Jempy Drucker | Team Differdange |
57 | Kim Kirchen | Team Columbia-HTC |
58 | Andy Schleck | Saxo Bank |
Noorse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Amerikaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Britse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Nederlandse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
85 | Lars Boom | Rabobank ProTeam |
86 | Robert Gesink | Rabobank ProTeam |
87 | Johnny Hoogerland | Vacansoleil |
88 | Karsten Kroon | Saxo Bank |
89 | Sebastian Langeveld | Rabobank ProTeam |
90 | Koos Moerenhout | Rabobank ProTeam |
Franse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Tsjechische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
97 | Jan Bárta | KTM-Junkers |
98 | Roman Kreuziger | Liquigas |
99 | Martin Mareš | PSK Whirlpool-Autho |
Deense selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
100 | Lars Ytting Bak | Saxo Bank |
101 | Matti Breschel | Saxo Bank |
102 | Jakob Fuglsang | Saxo Bank |
103 | Frank Høj | Saxo Bank |
104 | Anders Lund | Saxo Bank |
105 | Chris Anker Sørensen | Saxo Bank |
Zwitserse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
106 | Michael Albasini | Team Columbia-HTC |
107 | Rubens Bertogliati | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
108 | Fabian Cancellara | Saxo Bank |
109 | Mathias Frank | BMC Racing Team |
110 | Grégory Rast | Astana |
111 | Oliver Zaugg | Liquigas |
Sloveense selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
112 | Grega Bole | Adria Mobil |
113 | Borut Božič | Vacansoleil |
114 | Janez Brajkovič | Astana |
115 | Kristjan Fajt | Adria Mobil |
116 | Gorazd Štangelj | Liquigas |
117 | Tadej Valjavec | AG2R La Mondiale |
Colombiaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
118 | Mauricio Ardila | Rabobank ProTeam |
119 | Leonardo Duque | Cofidis, le Crédit en Ligne |
120 | Juan Carlos López | |
121 | Miguel Ángel Rubiano | Centri della Calzatura-Partizan |
122 | José Serpa | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
123 | Rigoberto Urán | Caisse d'Epargne |
Portugese selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
124 | André Cardoso | Palmeiras Resort - Prio |
125 | Sérgio Paulinho | Astana |
126 | Rui Costa | Caisse d'Epargne |
Poolse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
127 | Michał Gołaś | Vacansoleil |
128 | Bartosz Huzarski | ISD Cycling Team |
129 | Jacek Morajko | Mróz Continental Team |
130 | Przemysław Niemiec | Team Miche-Silver Cross |
131 | Maciej Paterski | |
132 | Sylwester Szmyd | Liquigas |
Kazachse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
133 | Assan Bazajev | Astana |
134 | Dmitri Fofonov | |
135 | Valentin Iglinski | |
136 | Maxim Iglinskiy | Astana |
137 | Andrey Kashechkin | |
138 | Aleksandr Vinokoerov | Astana |
Oekraïense selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
139 | Andrey Grivko | ISD Cycling Team |
140 | Serhiy Honchar | Team Utensilnord |
141 | Oleksandr Kvatsjoek | ISD Cycling Team |
142 | Ruslan Pidgorny | ISD Cycling Team |
143 | Volodymyr Starchyk | Amore & Vita-McDonald's |
144 | Vladimir Zagorodnii | Lampre-NGC |
Zuid-Afrikaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
145 | Jay Robert Thomson | MTN Energade Road |
Venezolaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
146 | Franklin Raul Chacon | |
147 | Manuel Eduardo Medina | |
148 | Carlos José Ochoa | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
149 | Jackson Rodríguez | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
150 | José Humberto Rujano | |
151 | Fredy Vargas |
Japanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
152 | Yukiya Arashiro | Bbox-Bouygues Telecom |
153 | Fumiyuki Beppu | Skil-Shimano |
154 | Taiji Nishitani | Aisan Racing Team |
Estse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
155 | René Mandri | AG2R La Mondiale |
156 | Rein Taaramäe | Cofidis, le Crédit en Ligne |
157 | Janek Tombak | Cycling Club Bourgas |
Nieuw-Zeelandse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
158 | Timothy Gudsell | Française des Jeux |
159 | Hayden Roulston | Cervélo Test Team |
160 | Jeremy Vennell | Bissell Pro Cycling |
Argentijnse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
161 | Martín Garrido | Palmeiras Resort - Prio |
162 | Alfredo Lucero | |
163 | Matías Médici |
Oostenrijkse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
164 | Christoph Sokoll | Team Vorarlberg-Corratec |
165 | Gerhard Trampusch | ELK Haus-Simplon |
166 | Peter Wrolich | Milram |
Kroatische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
167 | Matija Kvasina | Amica Chips-Knauf |
168 | Hrvoje Miholjević | Loborika |
169 | Vladimir Miholjević | Liquigas |
Slowaakse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
170 | Ján Valach | ELK Haus-Simplon |
171 | Martin Velits | Milram |
172 | Peter Velits | Milram |
Braziliaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
173 | Tiago Fiorilli | Boyaca Es Para Vivirla-Lecheboy |
174 | Murilo Antonio Fischer | Liquigas |
175 | Magno Nazaret |
Canadese selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
176 | Michael Barry | Team Columbia-HTC |
177 | Ryder Hesjedal | Team Garmin-Slipstream |
178 | Svein Tuft | Team Garmin-Slipstream |
Zweedse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
179 | Fredrik Kessiakoff | Fuji-Servetto |
180 | Marcus Ljungqvist | Saxo Bank |
181 | Thomas Löfkvist | Team Columbia-HTC |
Hongaarse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
182 | István Cziráki | Betonexpressz 2000-Limonta |
183 | Gergely Ivanics | Betonexpressz 2000-Limonta |
184 | Péter Kusztor | Atlas-Romer's Hausbackerei |
Servische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
185 | Žolt Der | Centri della Calzatura-Partizan |
186 | Esad Hasanovic | Centri della Calzatura-Partizan |
187 | Nebojsa Jovanovic | AC Sparta Praha |
Uruguayaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
188 | Fabricio Ferrari |
Letse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
189 | Oļegs Meļehs | Meridiana-Kalev Chocolate Team |
190 | Aleksejs Saramotins | Team Designa Kokken |
Costa Ricaanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
191 | Andrey Amador | Caisse d'Epargne |
Chileense selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
192 | Carlos Iván Oyarzún |
Ierse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
193 | Philip Deignan | Cervélo Test Team |
194 | Daniel Martin | Team Garmin-Slipstream |
195 | Nicolas Roche | AG2R La Mondiale |
Litouwse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
196 | Ignatas Konovalovas | Cervélo Test Team |
Wit-Russische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
197 | Vasil Kiryjenka | Caisse d'Epargne |
198 | Aleksandr Kuschynski | Liquigas |
199 | Kanstantsin Siwtsow | Team Columbia-HTC |
Namibische selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
200 | Dan Craven | Rapha-Condor-Recycling.co.uk |
Finse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
201 | Jussi Veikkanen | Française des Jeux |
Ecuadoraanse selectie[bewerken | brontekst bewerken]
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
202 | Byron Guamá | Burgos Monumental-Castilla y Leon |
Rituitslag[bewerken | brontekst bewerken]
# | Renner | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Cadel Evans | Australië | 6u56'26" | |
Aleksandr Kolobnev | Rusland | +27" | |
Joaquím Rodríguez | Spanje | z.t. | |
4 | Samuel Sánchez | Spanje | +30" |
5 | Fabian Cancellara | Zwitserland | z.t. |
6 | Philippe Gilbert | België | +51" |
7 | Matti Breschel | Denemarken | z.t. |
8 | Damiano Cunego | Italië | z.t. |
9 | Alejandro Valverde | Spanje | z.t. |
10 | Simon Gerrans | Australië | +1'47" |